Konference studentských odborných prezentací v cizích jazycích

Anotace

18. 10. 2015 se bude konat 8. ročník soutěžní Konference studentských odborných prezentací v cizích jazycích, pořádaný Ústavem jazykové přípravy v areálu ZČU na Borech, opět ve spolupráci se středními školami Plzeňského regionu.

Zájemci z řad studentů všech fakult ZČU a středních škol se v oddělených kategoriích utkají prostřednictvím svých odborných prezentací. Každý účastník následně dostane související otázky od několikačlenné poroty. Tím mezi sebou přihlášení studenti porovnají prezentační a komunikační dovednosti v angličtině, němčině, ruštině, románských jazycích a češtině pro cizince.

Studentské prezentace a následné diskuze budou hodnoceny porotami s mezinárodním zastoupením, ve kterých vedle významných vědců naší univerzity zasednou i zástupci sponzorských subjektů, mezi které se zařadili město Plzeň, organizace British Council,  Velvyslanectví Spojených států amerických, Ruské federace, Dominikánské republiky, Chilské republiky, Peruánské republiky, Bolívarovské republiky Venezuela, dále nakladatelství Fraus a Oxford University Press, společnosti ADP, Comtes FHT, Czech Precision Forge, Kontron,  Robert Bosch, Siemens, MBtech, Student Agency, Elektronický zkušební ústav, Kovosvit MAS, Ricardo, Kermi, Škoda JS, Komerční banka, ADP, Bohemia Sekt a FDU Ladislava Sutnara.

Děkujeme přihlášeným studentům za jejich zájem soutěžit a také těm, kteří přijdou své spolužáky podpořit a vytvořit pozitivní atmosféru.

Mgr. Eva Adamcová
adamcova@ujp.zcu.cz