Přejít k obsahu

Studenti Němčiny ve strojírenské firmě šli na exkurzi do ZF Engineering.

Spolupráce s firmou ZF Engineering Plzeň s.r.o. v rámci předmětu Němčina ve strojírenské firmě 1.

 

Studenti předmětu Němčina ve strojírenské firmě 1 (NSF1), který je zaměřen na obchodní jednání a komunikaci ve firmě, se setkali se zástupci firmy ZF Engineering Plzeň s.r.o.

 

První společné setkání proběhlo na půdě ZČU dne 9.11. 2017 přímo v hodině NSF1.

Informace o firmě ZF se zaměřením na tým Mechatronics Design byly předneseny Ing. Luďkem Berkou, vedoucím týmu mechatronických konstruktérů. Mgr. Květa Šimková, specialistka personálního oddělení, pak studenty seznámila s možnostmi zaměstnání v této firmě.

 

Na první setkání navazovala dne 23.11.2017 exkurze přímo do firmy ZF na Borských polích. Ing. Radek Branžovský, Ph.D., vedoucí týmu konstruktérů z oddělení Design & Simulation, a pan Lukáš Dlubal, konstruktér detailista z oddělení Design & Simulation, seznámili studenty s jejich náplní práce.

V prototypové dílně studenti viděli automatickou převodovku 8 HP,  3D tiskárnu na kov, na plast a sádru. Vedoucí prototypové dílny pan Karel Löffelmann z oddělení Mechanics měl pro studenty připraveny barevné modely ze sádry, konkrétně model převodové skříně a držáku čepu u kola auta.

Obě návštěvy byly studenty předmětu NSF1 velmi pozitivně hodnoceny a obohatily tak výuku tohoto předmětu.       

Blanka Blažková

1

2

3


04.12.17
Back

Patička