Festival ARS POETICA – Puškinův památník

Soutěž v recitaci, zpěvu a dramatickém ztvárnění, známý veřejnosti jako Puškinův památník,  je jedna z nejstarších, nepřerušených soutěží pro žáky a studenty základní, středních škol a VŠ v České republice. Pro rok 2020 byl vyhlášen již 54. ročník.

FESTIVAL  ARS  POETICA – PUŠKINŮV  PAMÁTNÍK

Je nám velice líto, že v souvislosti s krizovou situací, nemůžeme uskutečnit krajské ani celorepublikové kolo festivalu ARS POETICA-Puškinův památník. Oficiální vyjádření naleznete na webu České asociace rusistů: http://asociacerusistu.cz/. Krajská přehlídka se měla konat 20.4.2020 v Ruském centru při Ústavu jazykové přípravy ZČU.

Dovolte, abychom poděkovaly všem učitelům ruského jazyka, kteří s žáky a studenty vystoupení připravovali. Přesto chceme snahu soutěžících zúročit. Požádaly jsme žáky a studenty, aby svá vystoupení nahráli a odeslali na kontakty pracovníků Ruského centra. Je potěšující, že jsme okamžitě dostaly zpětnou reakce a vystoupení budeme zveřejňovat online na stránkách Ruského centra.

Vlasta Klausová, vedoucí Ruského centra

Varvara Golovatina, metodik Ruského centra